ÖDÜNÇ VERME

   Kütüphanemizde öğretim elemanları ve diğer personel için 5 kitap 30 gün; doktora öğrencileri için 5 kitap 30 gün, yüksek lisans öğrencileri için 5 kitap 21 gün, lisans ve ön lisans öğrencileri için ise 3 kitap 15 gün süre ile ödünç verilmektedir.

KATALOG TARAMA

1.adım:  Kullanıcılarımız kütüphanede tarama terminaline gelerek ‘’Yordam BT’’ katalog tarama sayfasından ‘’konu, yazar adı, eser adı vb…‘’ gibi türlere göre diledikleri eserlerin aramasını yaparlar. Kullanıcı, LC sınıflama sistemine göre kataloglanmış olan kitabın yer numarasını bulup not eder.

2.adım: Eserin bulunduğu salona gidilerek, ilgili raflardan yer numarasına bakılır ve esere ulaşılır. Bilgi kaynağına ulaşılamadığı takdirde yetkili personelimiz yardımcı olacaktır.

3.adım: Eseri ödünç almak için kullanıcılarımıza 2 seçenek sunulmakta, Ödünç verme birimine giderek öğrenci / personel kartıyla birlikte eseri ödünç alabilir ya da kiosk (self check) cihazında  ‘’Yordam BT’’ oturumunu açarak işlemini gerçekleştirebilir.

NOT: Gecikmiş olan her bir eser başına  otomasyon sistemi tarafından günün şartlarına göre belirlenmiş olan günlük para cezası uygulanmaktadır. 

Herhangi sorun ve / ve ya sorunlarınız için 0 442 231 27 85 telefon numarasını arayabilirsiniz.